Yükleniyor...

Ozon Sauna

OZON SAUNA NEDİR?
 
Turkozone ozon sauna derinin ölü hücrelerden arınarak yenilenmesini sağlar. Yumuşak, pürüzsüz ve daha dirençli bir cilde sahip olunur. Turkozone ozon sauna yağ yakımına yardımcı olarak sağlıklı zayıflamaya destek olur. 
   
Vücut enerjisini arttıran, kilo kaybettiren, selülitleri parçalayan, vücudu toksinlerden arındıran, deriyi temizleyen, laktik asit parçalanmasına yardımcı olan basit ve kolay bir yöntemdir. Haftada 2-3 kez 15-30 dakikalık seanslarla kişiyi yormadan oturup tv seyredip, müzik dinleyerek gevşemeyi ve stres atmayı sağlayan Turkozone sauna binlerce yıllık buhar, hamam, kaplıca geleneği olan insanlığın sağlıklı ve doğal yaşama geçmesinin yoludur. 
   
Turkozone sauna belirli bir sıcaklıkta buharlı bir kabin içinde deri yolu ile vücuda ozon-oksijen verme yöntemidir. Bu yöntem ile deri gözeneklerinden ozon emilerek vücuda geçer, cildi temizler, kaslar gevşetir, vücudu toksinlerden arındırır. Sağlıklı bir yaşam için Turkozone ozon sauna vücudun dış etkenlere karşı direncini arttırır. 
  
Stres ve yorgunluktan uzaklaşmak için Turkozone ozon sauna ısı, buhar ve aromaterapi olmak üzere üç farklı terapi yöntemi sunarak hem doğal bir gençleşme sağlar hem de size sağlıklı stressiz bir yaşamın kapılarını aralar. Spor sonrası rahatlık için yoğun terleme vücuttaki toksin ve su dengesini ayarlar. Spor sonrası oluşan kas ağrılarına neden olan laktik asidin terleme yoluyla atılması için enerjisini sık başvurulan yöntemlerden biridir. 
 
Ozonlu buhar sauna nedir?
 
Ozonlu Buhar Sauna; bilgisayar kontrollü ısıtma sistemi, 4 adet buhar püskürtme mekanizması ve ozon girişi bulunan çift kapılı fiberglas bir gövdeden oluşan buhar saunasıdır. Buhar ile beraber ozonun kullanılması, buharın vücudu sarmasıyla birlikte ozonun deri yolundan emilimini sağlar. Nemin ısısı gözenekleri açar ve ozonun deriden kan dolaşımına girmesine olanak verir. Ozon böylece yağ dokularına ve lenf bezlerine ulaşabilir. Lenf dokusunun toksinlerden temizlenmesi önemlidir ve ozon/buhar saunası bunu sağlamak için iyi ve kolay bir yoldur.
 
Ozonlu buhar saunanın önemi
 
Soluduğunuz hava, yediklerimiz, içtiğimiz su ve bunların barındırdığı toksinler, kirletici maddeler yavaşça vücudumuza girer ve çeşitli yollardan emilirler. EPA (A.B.D. Çevre Koruma Ajansı) verilerine göre, yiyeceklerimizde 3000'den fazla kimyasal bulunmaktadır ve yetişkinlerher yıl 1.81 kg pestisiti (zirai ilaç artıkları), tükettikleri gıdalara birlikte almaktadırlar. Yağ dokularımızda depolanan bazı zararlı toksinler ve kimyasalla şunlardır: Pestisitler, metaller, ilaç artıkları, doğal ve suni kiyasallar ve gıda koruyucuları. Bu birikmiş toksinler ve kimyasallar, yavaş yavaş, sağlıklı doku ve hücreleri yok ederler. Bu durum, hem bir çock hastalığın hem de yaşlanmanın önemli sebeplerinden biridir. Ozonlu Buhar Saunası, birikmiş toksin ve kimyasalları okside ve detoksifiye eder. Saunanın kullanımı, detoksifikasyon programının en önemli kısımlarından biridir. Sauna, derinin temizlenme kapasitesi, detoksifikasyon potansiyellerini, ter bezlerinin aktivasyonunu uyararak artırır. Artmış kan dolaşımı yoluyla da sağlıklı yapıda ve sıklıkta deri oluşumu sağlanır. Suni olarak elde edilen hipertermi(vücut ısısının artırılması) virüs ve bakterilerin yok edilmesine yardımcı olur ve yoğun terleme ile birleştiğinde toksinlerin deri yoluyla yok edilmesini sağlar.
Yüzyıllar boyunca insanoğlu, buharı deriyi temizlemek, kasları gevşetmek, dolaşımı artırmak ve en basiti rahatlama sağlamak amacıyla kullanmıştı. Nemli ısı ile ozonun birlikte kullanılması, vücut sıvılarının %90'ını taşıyan lenfatik sistemi temizler. Ozon, dokulara canlılık ve sağlık kazandıracak olan oksijeni getirir. Buhar ve ozonun birlikte kullanımı, iyi hissetmenin en doğal şeklini sunar.
 
 

Ozonlu buhar saunanın faydaları?

 

Sağlıklı bir yaşam için...

Ozonlu Buhar Sauna, sağlıklı kişilerde kardiyovasküler sistemi ve kan basıncını olumlu yönde etkileyerek, kalbe ve bütün dolaşım sistemine stressiz bir antrenman yaptırmaktadır.

Ozonlu Buhar Sauna, kandaki oksijen düzeyinde artış sağlar. Böylece doklara daha fazla oksijen ulaşır.

Ozonlu Buhar Sauna, vücutta yarattığı rahatlamanın ötesinde; soğuk algınlığı, kireçlenme, baş ağrısı, halsizlik gibi şikayetlerde de yardımcı bir tedavi aracıdır. 40℃'de virüslerin üreme hızının 250 kat azaldığı, 41℃'de ise pnömoni'ye (zatürre) sebep olan bakterilerin öldüğü bilimsel bir gerçekliktir.

Ozonlu Buhar Sauna, vücudun dış etkenlere karşı direncini artırır.

Ozonlu Buhar Sauna, derinin ölü hücrelerden arınarak yenilenmesini; yumuşak, pürüzsüz ve daha dirençli bir yüzeye sahip olmasını sağlar.

Ozonlu Buhar Sauna, böbreklerin çok çalışmasını gerektiren ağır metallerin boşaltım işini, terleme yoluyla yerine getirir. Bu nedenle doktorlar, ağır böbrek hastalarına ev saunasını önermektedir.

 

Sağlıklı kilo vermek için...

Ozonlu Buhar Sauna, sağlıklı kötü yönde tehdit eden yağlar, yağ asitleri, metobolik elementler ve zararlı toksinlerin kalbe yüklenmeden vücuttan atılmasına yardımcı olur. Böylece vücudun aşırı yağlanmasını önler, sağlıklı kilo vermeye yardımcı olur.

Ozonlu Buhar Sauna ile vücudunuz bir senasta 200-450 arasında kalori harcar.

 

Stres ve yorgunluktan uzaklaşmak için...

Ozonlu Buhar Sauna; ısı, buhar ve aromaterapi olmak üzere 3 farklı terapi yöntemi sunarak hem doğal bir gençleşme sağlar hem de sağlıklı, stressiz bir yaşamın kapılarını aralar.

 

Spor sonrası rahatlık için...

Yoğun terleme, vücuttaki su ve toksin dengesini ayarlar. Bu nedenle, Ozonlu Buhar Sauna kullanarak, spor sonrası oluşan ve kas ağrılarına neden olan laktik asitlerin terleme yoluyla atılması önemli bir rahatlık sağlar.Sosyal Medya da Paylaş :